Nakhon Ratchasima · 🇹🇭 Thailand
Ban Lueam is a small town in Nakhon Ratchasima, Thailand with a population of 0. Elevation: 636 ft (194 m). Average temperature: 80°F (27°C).
| Elevation | 636 ft (194 m) |
| Coordinates | 15.6092°, 102.1293° |
| Timezone | Asia/Bangkok |
| Country | 🇹🇭 Thailand |
| State / Province | Nakhon Ratchasima |
| Average Temperature | 80°F (27°C) |
| January Average | 72°F (22°C) |
| July Average | 83°F (28°C) |
| Annual Precipitation | 45.0 inches (1,144 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Ban Lueam is a small town in Thailand (Nakhon Ratchasima) with a population of 0. The city sits at an elevation of 636 feet (194 meters) above sea level. The average annual temperature is 80°F (27°C). Temperatures range from 72°F in January to 83°F in July. Annual precipitation averages 45.0 inches. The timezone is Asia/Bangkok.
| Annual Average | 80.4°F |
| 49% above US avg | |
| January Average | 72°F (22°C) |
| July Average | 83°F (28°C) |
| Sunny Days | 335 days/yr |
| Annual Rainfall | 45.0 inches |
| 19% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 636 ft (194 m) |
| Coordinates | 15.6092°N, 102.1293°W |
| Timezone | Asia/Bangkok |