Suphan Buri · 🇹🇭 Thailand
Bang Pla Ma is a small town in Suphan Buri, Thailand with a population of 0. Elevation: 33 ft (10 m). Average temperature: 84°F (29°C).
| Elevation | 33 ft (10 m) |
| Coordinates | 14.3960°, 100.1587° |
| Timezone | Asia/Bangkok |
| Country | 🇹🇭 Thailand |
| State / Province | Suphan Buri |
| Average Temperature | 84°F (29°C) |
| January Average | 77°F (25°C) |
| July Average | 84°F (29°C) |
| Annual Precipitation | 56.0 inches (1,422 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Bang Pla Ma is a small town in Thailand (Suphan Buri) with a population of 0. The city sits at an elevation of 33 feet (10 meters) above sea level. The average annual temperature is 84°F (29°C). Temperatures range from 77°F in January to 84°F in July. Annual precipitation averages 56.0 inches. The timezone is Asia/Bangkok.
| Annual Average | 83.5°F |
| 55% above US avg | |
| January Average | 77°F (25°C) |
| July Average | 84°F (29°C) |
| Sunny Days | 336 days/yr |
| Annual Rainfall | 56.0 inches |
| 47% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 33 ft (10 m) |
| Coordinates | 14.3960°N, 100.1587°W |
| Timezone | Asia/Bangkok |