Central Sulawesi · 🇮🇩 Indonesia
Banggai is a small town in Central Sulawesi, Indonesia with a population of 0. Elevation: 20 ft (6 m). Average temperature: 82°F (28°C).
| Elevation | 20 ft (6 m) |
| Coordinates | -1.5887°, 123.4992° |
| Timezone | Asia/Makassar |
| Country | 🇮🇩 Indonesia |
| State / Province | Central Sulawesi |
| Average Temperature | 82°F (28°C) |
| January Average | 82°F (28°C) |
| July Average | 80°F (27°C) |
| Annual Precipitation | 70.0 inches (1,777 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Banggai is a small town in Indonesia (Central Sulawesi) with a population of 0. The city sits at an elevation of 20 feet (6 meters) above sea level. The average annual temperature is 82°F (28°C). Temperatures range from 82°F in January to 80°F in July. Annual precipitation averages 70.0 inches. The timezone is Asia/Makassar.
| Annual Average | 81.5°F |
| 51% above US avg | |
| January Average | 82°F (28°C) |
| July Average | 80°F (27°C) |
| Sunny Days | 346 days/yr |
| Annual Rainfall | 70.0 inches |
| 84% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 20 ft (6 m) |
| Coordinates | -1.5887°N, 123.4992°W |
| Timezone | Asia/Makassar |