Bali · 🇮🇩 Indonesia
Banjar Ababi is a small town in Bali, Indonesia with a population of 0. Elevation: 1,198 ft (365 m). Average temperature: 78°F (26°C).
| Elevation | 1,198 ft (365 m) |
| Coordinates | -8.4056°, 115.5853° |
| Timezone | Asia/Makassar |
| Country | 🇮🇩 Indonesia |
| State / Province | Bali |
| Average Temperature | 78°F (26°C) |
| January Average | 79°F (26°C) |
| July Average | 76°F (25°C) |
| Annual Precipitation | 62.7 inches (1,591 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Banjar Ababi is a small town in Indonesia (Bali) with a population of 0. The city sits at an elevation of 1,198 feet (365 meters) above sea level. The average annual temperature is 78°F (26°C). Temperatures range from 79°F in January to 76°F in July. Annual precipitation averages 62.7 inches. The timezone is Asia/Makassar.
| Annual Average | 78.2°F |
| 45% above US avg | |
| January Average | 79°F (26°C) |
| July Average | 76°F (25°C) |
| Sunny Days | 350 days/yr |
| Annual Rainfall | 62.7 inches |
| 65% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 1,198 ft (365 m) |
| Coordinates | -8.4056°N, 115.5853°W |
| Timezone | Asia/Makassar |