Bali · 🇮🇩 Indonesia
Banjar Sengguan is a small town in Bali, Indonesia with a population of 0. Elevation: 217 ft (66 m). Average temperature: 77°F (25°C).
| Elevation | 217 ft (66 m) |
| Coordinates | -8.5802°, 115.1112° |
| Timezone | Asia/Makassar |
| Country | 🇮🇩 Indonesia |
| State / Province | Bali |
| Average Temperature | 77°F (25°C) |
| January Average | 78°F (25°C) |
| July Average | 75°F (24°C) |
| Annual Precipitation | 63.1 inches (1,602 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Banjar Sengguan is a small town in Indonesia (Bali) with a population of 0. The city sits at an elevation of 217 feet (66 meters) above sea level. The average annual temperature is 77°F (25°C). Temperatures range from 78°F in January to 75°F in July. Annual precipitation averages 63.1 inches. The timezone is Asia/Makassar.
| Annual Average | 77.1°F |
| 43% above US avg | |
| January Average | 78°F (25°C) |
| July Average | 75°F (24°C) |
| Sunny Days | 336 days/yr |
| Annual Rainfall | 63.1 inches |
| 66% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 217 ft (66 m) |
| Coordinates | -8.5802°N, 115.1112°W |
| Timezone | Asia/Makassar |