San Martín Department · 🇵🇪 Peru
Caspisapa is a small town in San Martín Department, Peru with a population of 0. Elevation: 761 ft (232 m). Average temperature: 68°F (20°C).
| Elevation | 761 ft (232 m) |
| Coordinates | -6.9569°, -76.4181° |
| Timezone | America/Lima |
| Country | 🇵🇪 Peru |
| State / Province | San Martín Department |
| Average Temperature | 68°F (20°C) |
| January Average | 67°F (19°C) |
| July Average | 67°F (20°C) |
| Annual Precipitation | 108.7 inches (2,760 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Caspisapa is a small town in Peru (San Martín Department) with a population of 0. The city sits at an elevation of 761 feet (232 meters) above sea level. The average annual temperature is 68°F (20°C). Temperatures range from 67°F in January to 67°F in July. Annual precipitation averages 108.7 inches. The timezone is America/Lima.
| Annual Average | 67.8°F |
| 26% above US avg | |
| January Average | 67°F (19°C) |
| July Average | 67°F (20°C) |
| Sunny Days | 330 days/yr |
| Annual Rainfall | 108.7 inches |
| 186% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 761 ft (232 m) |
| Coordinates | -6.9569°N, 76.4181°W |
| Timezone | America/Lima |