South Sulawesi · 🇮🇩 Indonesia
Cempa Pasar is a small town in South Sulawesi, Indonesia with a population of 0. Elevation: 52 ft (16 m). Average temperature: 80°F (27°C).
| Elevation | 52 ft (16 m) |
| Coordinates | -3.7486°, 119.5842° |
| Timezone | Asia/Makassar |
| Country | 🇮🇩 Indonesia |
| State / Province | South Sulawesi |
| Average Temperature | 80°F (27°C) |
| January Average | 79°F (26°C) |
| July Average | 79°F (26°C) |
| Annual Precipitation | 63.9 inches (1,622 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Cempa Pasar is a small town in Indonesia (South Sulawesi) with a population of 0. The city sits at an elevation of 52 feet (16 meters) above sea level. The average annual temperature is 80°F (27°C). Temperatures range from 79°F in January to 79°F in July. Annual precipitation averages 63.9 inches. The timezone is Asia/Makassar.
| Annual Average | 80.2°F |
| 49% above US avg | |
| January Average | 79°F (26°C) |
| July Average | 79°F (26°C) |
| Sunny Days | 352 days/yr |
| Annual Rainfall | 63.9 inches |
| 68% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 52 ft (16 m) |
| Coordinates | -3.7486°N, 119.5842°W |
| Timezone | Asia/Makassar |