Berat County · 🇦🇱 Albania
Çepan is a small town in Berat County, Albania with a population of 0. Elevation: 2,680 ft (817 m). Average temperature: 43°F (6°C).
| Elevation | 2,680 ft (817 m) |
| Coordinates | 40.4206°, 20.2606° |
| Timezone | Europe/Tirane |
| Country | 🇦🇱 Albania |
| State / Province | Berat County |
| Average Temperature | 43°F (6°C) |
| January Average | 28°F (-2°C) |
| July Average | 63°F (17°C) |
| Annual Precipitation | 48.2 inches (1,223 mm) |
| Annual Snowfall | 69.9 inches (178 cm) |
Çepan is a small town in Albania (Berat County) with a population of 0. The city sits at an elevation of 2,680 feet (817 meters) above sea level. The average annual temperature is 43°F (6°C). Temperatures range from 28°F in January to 63°F in July. Annual precipitation averages 48.2 inches. The timezone is Europe/Tirane.
| Annual Average | 42.7°F |
| 21% below US avg | |
| January Average | 28°F (-2°C) |
| July Average | 63°F (17°C) |
| Sunny Days | 297 days/yr |
| Annual Rainfall | 48.2 inches |
| 27% above US avg | |
| Snowfall | 69.9 inches/yr |
| Elevation | 2,680 ft (817 m) |
| Coordinates | 40.4206°N, 20.2606°W |
| Timezone | Europe/Tirane |