Chaiyaphum · 🇹🇭 Thailand
Khon Sawan is a small town in Chaiyaphum, Thailand with a population of 0. Elevation: 620 ft (189 m). Average temperature: 81°F (27°C).
| Elevation | 620 ft (189 m) |
| Coordinates | 15.9319°, 102.2810° |
| Timezone | Asia/Bangkok |
| Country | 🇹🇭 Thailand |
| State / Province | Chaiyaphum |
| Average Temperature | 81°F (27°C) |
| January Average | 71°F (22°C) |
| July Average | 83°F (29°C) |
| Annual Precipitation | 42.4 inches (1,077 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Khon Sawan is a small town in Thailand (Chaiyaphum) with a population of 0. The city sits at an elevation of 620 feet (189 meters) above sea level. The average annual temperature is 81°F (27°C). Temperatures range from 71°F in January to 83°F in July. Annual precipitation averages 42.4 inches. The timezone is Asia/Bangkok.
| Annual Average | 80.7°F |
| 49% above US avg | |
| January Average | 71°F (22°C) |
| July Average | 83°F (29°C) |
| Sunny Days | 342 days/yr |
| Annual Rainfall | 42.4 inches |
| 12% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 620 ft (189 m) |
| Coordinates | 15.9319°N, 102.2810°W |
| Timezone | Asia/Bangkok |