Chiriquí Province · 🇵🇦 Panama
Llano Culebra is a small town in Chiriquí Province, Panama with a population of 0. Elevation: 1,243 ft (379 m). Average temperature: 68°F (20°C).
| Elevation | 1,243 ft (379 m) |
| Coordinates | 8.3039°, -81.6146° |
| Timezone | America/Panama |
| Country | 🇵🇦 Panama |
| State / Province | Chiriquí Province |
| Average Temperature | 68°F (20°C) |
| January Average | 66°F (19°C) |
| July Average | 69°F (21°C) |
| Annual Precipitation | 79.0 inches (2,006 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Llano Culebra is a small town in Panama (Chiriquí Province) with a population of 0. The city sits at an elevation of 1,243 feet (379 meters) above sea level. The average annual temperature is 68°F (20°C). Temperatures range from 66°F in January to 69°F in July. Annual precipitation averages 79.0 inches. The timezone is America/Panama.
| Annual Average | 67.8°F |
| 26% above US avg | |
| January Average | 66°F (19°C) |
| July Average | 69°F (21°C) |
| Sunny Days | 321 days/yr |
| Annual Rainfall | 79.0 inches |
| 108% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 1,243 ft (379 m) |
| Coordinates | 8.3039°N, 81.6146°W |
| Timezone | America/Panama |