Saraburi · 🇹🇭 Thailand
Nong Don is a small town in Saraburi, Thailand with a population of 0. Elevation: 36 ft (11 m). Average temperature: 83°F (28°C).
| Elevation | 36 ft (11 m) |
| Coordinates | 14.6849°, 100.7094° |
| Timezone | Asia/Bangkok |
| Country | 🇹🇭 Thailand |
| State / Province | Saraburi |
| Average Temperature | 83°F (28°C) |
| January Average | 78°F (25°C) |
| July Average | 84°F (29°C) |
| Annual Precipitation | 61.0 inches (1,548 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Nong Don is a small town in Thailand (Saraburi) with a population of 0. The city sits at an elevation of 36 feet (11 meters) above sea level. The average annual temperature is 83°F (28°C). Temperatures range from 78°F in January to 84°F in July. Annual precipitation averages 61.0 inches. The timezone is Asia/Bangkok.
| Annual Average | 83.1°F |
| 54% above US avg | |
| January Average | 78°F (25°C) |
| July Average | 84°F (29°C) |
| Sunny Days | 343 days/yr |
| Annual Rainfall | 61.0 inches |
| 60% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 36 ft (11 m) |
| Coordinates | 14.6849°N, 100.7094°W |
| Timezone | Asia/Bangkok |