Uthai Thani · 🇹🇭 Thailand
Nong Kha Yang is a small town in Uthai Thani, Thailand with a population of 0. Elevation: 135 ft (41 m). Average temperature: 83°F (28°C).
| Elevation | 135 ft (41 m) |
| Coordinates | 15.3640°, 99.9294° |
| Timezone | Asia/Bangkok |
| Country | 🇹🇭 Thailand |
| State / Province | Uthai Thani |
| Average Temperature | 83°F (28°C) |
| January Average | 75°F (24°C) |
| July Average | 85°F (29°C) |
| Annual Precipitation | 50.2 inches (1,276 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Nong Kha Yang is a small town in Thailand (Uthai Thani) with a population of 0. The city sits at an elevation of 135 feet (41 meters) above sea level. The average annual temperature is 83°F (28°C). Temperatures range from 75°F in January to 85°F in July. Annual precipitation averages 50.2 inches. The timezone is Asia/Bangkok.
| Annual Average | 83.2°F |
| 54% above US avg | |
| January Average | 75°F (24°C) |
| July Average | 85°F (29°C) |
| Sunny Days | 337 days/yr |
| Annual Rainfall | 50.2 inches |
| 32% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 135 ft (41 m) |
| Coordinates | 15.3640°N, 99.9294°W |
| Timezone | Asia/Bangkok |