Saraburi · 🇹🇭 Thailand
Nong Saeng is a small town in Saraburi, Thailand with a population of 0. Elevation: 39 ft (12 m). Average temperature: 82°F (28°C).
| Elevation | 39 ft (12 m) |
| Coordinates | 14.4921°, 100.7843° |
| Timezone | Asia/Bangkok |
| Country | 🇹🇭 Thailand |
| State / Province | Saraburi |
| Average Temperature | 82°F (28°C) |
| January Average | 78°F (25°C) |
| July Average | 82°F (28°C) |
| Annual Precipitation | 81.5 inches (2,070 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Nong Saeng is a small town in Thailand (Saraburi) with a population of 0. The city sits at an elevation of 39 feet (12 meters) above sea level. The average annual temperature is 82°F (28°C). Temperatures range from 78°F in January to 82°F in July. Annual precipitation averages 81.5 inches. The timezone is Asia/Bangkok.
| Annual Average | 82.2°F |
| 52% above US avg | |
| January Average | 78°F (25°C) |
| July Average | 82°F (28°C) |
| Sunny Days | 342 days/yr |
| Annual Rainfall | 81.5 inches |
| 115% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 39 ft (12 m) |
| Coordinates | 14.4921°N, 100.7843°W |
| Timezone | Asia/Bangkok |