Nakhon Si Thammarat · 🇹🇭 Thailand
Phra Phrom is a small town in Nakhon Si Thammarat, Thailand with a population of 0. Elevation: 62 ft (19 m). Average temperature: 82°F (28°C).
| Elevation | 62 ft (19 m) |
| Coordinates | 8.3391°, 99.9009° |
| Timezone | Asia/Bangkok |
| Country | 🇹🇭 Thailand |
| State / Province | Nakhon Si Thammarat |
| Average Temperature | 82°F (28°C) |
| January Average | 79°F (26°C) |
| July Average | 83°F (28°C) |
| Annual Precipitation | 100.8 inches (2,560 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Phra Phrom is a small town in Thailand (Nakhon Si Thammarat) with a population of 0. The city sits at an elevation of 62 feet (19 meters) above sea level. The average annual temperature is 82°F (28°C). Temperatures range from 79°F in January to 83°F in July. Annual precipitation averages 100.8 inches. The timezone is Asia/Bangkok.
| Annual Average | 81.5°F |
| 51% above US avg | |
| January Average | 79°F (26°C) |
| July Average | 83°F (28°C) |
| Sunny Days | 331 days/yr |
| Annual Rainfall | 100.8 inches |
| 165% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 62 ft (19 m) |
| Coordinates | 8.3391°N, 99.9009°W |
| Timezone | Asia/Bangkok |