Samut Prakan · 🇹🇭 Thailand
Phra Samut Chedi is a small town in Samut Prakan, Thailand with a population of 0. Elevation: 13 ft (4 m). Average temperature: 83°F (29°C).
| Elevation | 13 ft (4 m) |
| Coordinates | 13.6022°, 100.5721° |
| Timezone | Asia/Bangkok |
| Country | 🇹🇭 Thailand |
| State / Province | Samut Prakan |
| Average Temperature | 83°F (29°C) |
| January Average | 79°F (26°C) |
| July Average | 84°F (29°C) |
| Annual Precipitation | 50.3 inches (1,277 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Phra Samut Chedi is a small town in Thailand (Samut Prakan) with a population of 0. The city sits at an elevation of 13 feet (4 meters) above sea level. The average annual temperature is 83°F (29°C). Temperatures range from 79°F in January to 84°F in July. Annual precipitation averages 50.3 inches. The timezone is Asia/Bangkok.
| Annual Average | 83.3°F |
| 54% above US avg | |
| January Average | 79°F (26°C) |
| July Average | 84°F (29°C) |
| Sunny Days | 342 days/yr |
| Annual Rainfall | 50.3 inches |
| 32% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 13 ft (4 m) |
| Coordinates | 13.6022°N, 100.5721°W |
| Timezone | Asia/Bangkok |