Khon Kaen · 🇹🇭 Thailand
Phu Wiang is a small town in Khon Kaen, Thailand with a population of 0. Elevation: 673 ft (205 m). Average temperature: 80°F (27°C).
| Elevation | 673 ft (205 m) |
| Coordinates | 16.6526°, 102.3756° |
| Timezone | Asia/Bangkok |
| Country | 🇹🇭 Thailand |
| State / Province | Khon Kaen |
| Average Temperature | 80°F (27°C) |
| January Average | 71°F (21°C) |
| July Average | 83°F (28°C) |
| Annual Precipitation | 47.1 inches (1,196 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Phu Wiang is a small town in Thailand (Khon Kaen) with a population of 0. The city sits at an elevation of 673 feet (205 meters) above sea level. The average annual temperature is 80°F (27°C). Temperatures range from 71°F in January to 83°F in July. Annual precipitation averages 47.1 inches. The timezone is Asia/Bangkok.
| Annual Average | 79.9°F |
| 48% above US avg | |
| January Average | 71°F (21°C) |
| July Average | 83°F (28°C) |
| Sunny Days | 329 days/yr |
| Annual Rainfall | 47.1 inches |
| 24% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 673 ft (205 m) |
| Coordinates | 16.6526°N, 102.3756°W |
| Timezone | Asia/Bangkok |