Chimborazo Province · 🇪🇨 Ecuador
San Antonio de Bayushig is a small town in Chimborazo Province, Ecuador with a population of 0. Elevation: 8,766 ft (2,672 m). Average temperature: 55°F (13°C).
| Elevation | 8,766 ft (2,672 m) |
| Coordinates | -1.5485°, -78.5205° |
| Timezone | America/Guayaquil |
| Country | 🇪🇨 Ecuador |
| State / Province | Chimborazo Province |
| Average Temperature | 55°F (13°C) |
| January Average | 54°F (12°C) |
| July Average | 53°F (12°C) |
| Annual Precipitation | 55.8 inches (1,417 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
San Antonio de Bayushig is a small town in Ecuador (Chimborazo Province) with a population of 0. The city sits at an elevation of 8,766 feet (2,672 meters) above sea level. The average annual temperature is 55°F (13°C). Temperatures range from 54°F in January to 53°F in July. Annual precipitation averages 55.8 inches. The timezone is America/Guayaquil.
| Annual Average | 54.8°F |
| 1% above US avg | |
| January Average | 54°F (12°C) |
| July Average | 53°F (12°C) |
| Sunny Days | 302 days/yr |
| Annual Rainfall | 55.8 inches |
| 47% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 8,766 ft (2,672 m) |
| Coordinates | -1.5485°N, 78.5205°W |
| Timezone | America/Guayaquil |