Yunnan · 🇨🇳 China
Sankoutang is a small town in Yunnan, China with a population of 0. Elevation: 3,789 ft (1,155 m). Average temperature: 63°F (17°C).
| Elevation | 3,789 ft (1,155 m) |
| Coordinates | 27.9127°, 104.9505° |
| Timezone | Asia/Shanghai |
| Country | 🇨🇳 China |
| State / Province | Yunnan |
| Average Temperature | 63°F (17°C) |
| January Average | 43°F (6°C) |
| July Average | 78°F (26°C) |
| Annual Precipitation | 63.0 inches (1,601 mm) |
| Annual Snowfall | 3.3 inches (8 cm) |
Sankoutang is a small town in China (Yunnan) with a population of 0. The city sits at an elevation of 3,789 feet (1,155 meters) above sea level. The average annual temperature is 63°F (17°C). Temperatures range from 43°F in January to 78°F in July. Annual precipitation averages 63.0 inches. The timezone is Asia/Shanghai.
| Annual Average | 63.1°F |
| 17% above US avg | |
| January Average | 43°F (6°C) |
| July Average | 78°F (26°C) |
| Sunny Days | 208 days/yr |
| Annual Rainfall | 63.0 inches |
| 66% above US avg | |
| Snowfall | 3.3 inches/yr |
| Elevation | 3,789 ft (1,155 m) |
| Coordinates | 27.9127°N, 104.9505°W |
| Timezone | Asia/Shanghai |