Catalonia · 🇪🇸 Spain
Sant Miquel de Campmajor is a small town in Catalonia, Spain with a population of 0. Elevation: 705 ft (215 m). Average temperature: 58°F (14°C).
| Elevation | 705 ft (215 m) |
| Coordinates | 42.1333°, 2.6833° |
| Timezone | Europe/Madrid |
| Country | 🇪🇸 Spain |
| State / Province | Catalonia |
| Average Temperature | 58°F (14°C) |
| January Average | 41°F (5°C) |
| July Average | 74°F (23°C) |
| Annual Precipitation | 33.5 inches (851 mm) |
| Annual Snowfall | 7.9 inches (20 cm) |
Sant Miquel de Campmajor is a small town in Spain (Catalonia) with a population of 0. The city sits at an elevation of 705 feet (215 meters) above sea level. The average annual temperature is 58°F (14°C). Temperatures range from 41°F in January to 74°F in July. Annual precipitation averages 33.5 inches. The timezone is Europe/Madrid.
| Annual Average | 57.7°F |
| 7% above US avg | |
| January Average | 41°F (5°C) |
| July Average | 74°F (23°C) |
| Sunny Days | 333 days/yr |
| Annual Rainfall | 33.5 inches |
| 12% below US avg | |
| Snowfall | 7.9 inches/yr |
| Elevation | 705 ft (215 m) |
| Coordinates | 42.1333°N, 2.6833°W |
| Timezone | Europe/Madrid |