Catalonia · 🇪🇸 Spain
Sant Mori is a small town in Catalonia, Spain with a population of 0. Elevation: 161 ft (49 m). Average temperature: 62°F (17°C).
| Elevation | 161 ft (49 m) |
| Coordinates | 42.1559°, 2.9895° |
| Timezone | Europe/Madrid |
| Country | 🇪🇸 Spain |
| State / Province | Catalonia |
| Average Temperature | 62°F (17°C) |
| January Average | 45°F (7°C) |
| July Average | 78°F (26°C) |
| Annual Precipitation | 26.1 inches (662 mm) |
| Annual Snowfall | 0.2 inches (0 cm) |
Sant Mori is a small town in Spain (Catalonia) with a population of 0. The city sits at an elevation of 161 feet (49 meters) above sea level. The average annual temperature is 62°F (17°C). Temperatures range from 45°F in January to 78°F in July. Annual precipitation averages 26.1 inches. The timezone is Europe/Madrid.
| Annual Average | 61.7°F |
| 14% above US avg | |
| January Average | 45°F (7°C) |
| July Average | 78°F (26°C) |
| Sunny Days | 337 days/yr |
| Annual Rainfall | 26.1 inches |
| 31% below US avg | |
| Snowfall | 0.2 inches/yr |
| Elevation | 161 ft (49 m) |
| Coordinates | 42.1559°N, 2.9895°W |
| Timezone | Europe/Madrid |