Pernambuco · 🇧🇷 Brazil
Santa Cruz is a small town in Pernambuco, Brazil with a population of 0. Elevation: 1,785 ft (544 m). Average temperature: 80°F (27°C).
| Elevation | 1,785 ft (544 m) |
| Coordinates | -8.2395°, -40.3323° |
| Timezone | America/Recife |
| Country | 🇧🇷 Brazil |
| State / Province | Pernambuco |
| Average Temperature | 80°F (27°C) |
| January Average | 79°F (26°C) |
| July Average | 76°F (25°C) |
| Annual Precipitation | 12.7 inches (323 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Santa Cruz is a small town in Brazil (Pernambuco) with a population of 0. The city sits at an elevation of 1,785 feet (544 meters) above sea level. The average annual temperature is 80°F (27°C). Temperatures range from 79°F in January to 76°F in July. Annual precipitation averages 12.7 inches. The timezone is America/Recife.
| Annual Average | 80.1°F |
| 48% above US avg | |
| January Average | 79°F (26°C) |
| July Average | 76°F (25°C) |
| Sunny Days | 348 days/yr |
| Annual Rainfall | 12.7 inches |
| 67% below US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 1,785 ft (544 m) |
| Coordinates | -8.2395°N, 40.3323°W |
| Timezone | America/Recife |