Sichuan · 🇨🇳 China
Temuli is a small town in Sichuan, China with a population of 0. Elevation: 7,864 ft (2,397 m). Average temperature: 68°F (20°C).
| Elevation | 7,864 ft (2,397 m) |
| Coordinates | 27.7080°, 102.8077° |
| Timezone | Asia/Shanghai |
| Country | 🇨🇳 China |
| State / Province | Sichuan |
| Average Temperature | 68°F (20°C) |
| January Average | 53°F (12°C) |
| July Average | 80°F (27°C) |
| Annual Precipitation | 29.6 inches (753 mm) |
| Annual Snowfall | 0.2 inches (0 cm) |
Temuli is a small town in China (Sichuan) with a population of 0. The city sits at an elevation of 7,864 feet (2,397 meters) above sea level. The average annual temperature is 68°F (20°C). Temperatures range from 53°F in January to 80°F in July. Annual precipitation averages 29.6 inches. The timezone is Asia/Shanghai.
| Annual Average | 68.4°F |
| 27% above US avg | |
| January Average | 53°F (12°C) |
| July Average | 80°F (27°C) |
| Sunny Days | 330 days/yr |
| Annual Rainfall | 29.6 inches |
| 22% below US avg | |
| Snowfall | 0.2 inches/yr |
| Elevation | 7,864 ft (2,397 m) |
| Coordinates | 27.7080°N, 102.8077°W |
| Timezone | Asia/Shanghai |