East Nusa Tenggara · 🇮🇩 Indonesia
Tendaleo is a small town in East Nusa Tenggara, Indonesia with a population of 0. Elevation: 177 ft (54 m). Average temperature: 80°F (27°C).
| Elevation | 177 ft (54 m) |
| Coordinates | -8.6477°, 121.7005° |
| Timezone | Asia/Makassar |
| Country | 🇮🇩 Indonesia |
| State / Province | East Nusa Tenggara |
| Average Temperature | 80°F (27°C) |
| January Average | 80°F (26°C) |
| July Average | 79°F (26°C) |
| Annual Precipitation | 43.6 inches (1,108 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Tendaleo is a small town in Indonesia (East Nusa Tenggara) with a population of 0. The city sits at an elevation of 177 feet (54 meters) above sea level. The average annual temperature is 80°F (27°C). Temperatures range from 80°F in January to 79°F in July. Annual precipitation averages 43.6 inches. The timezone is Asia/Makassar.
| Annual Average | 80.1°F |
| 48% above US avg | |
| January Average | 80°F (26°C) |
| July Average | 79°F (26°C) |
| Sunny Days | 352 days/yr |
| Annual Rainfall | 43.6 inches |
| 15% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 177 ft (54 m) |
| Coordinates | -8.6477°N, 121.7005°W |
| Timezone | Asia/Makassar |