Guayas · 🇪🇨 Ecuador
Tenguel is a small town in Guayas, Ecuador with a population of 0. Elevation: 144 ft (44 m). Average temperature: 64°F (18°C).
| Elevation | 144 ft (44 m) |
| Coordinates | -2.9954°, -79.7915° |
| Timezone | America/Guayaquil |
| Country | 🇪🇨 Ecuador |
| State / Province | Guayas |
| Average Temperature | 64°F (18°C) |
| January Average | 62°F (17°C) |
| July Average | 64°F (18°C) |
| Annual Precipitation | 72.5 inches (1,842 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Tenguel is a small town in Ecuador (Guayas) with a population of 0. The city sits at an elevation of 144 feet (44 meters) above sea level. The average annual temperature is 64°F (18°C). Temperatures range from 62°F in January to 64°F in July. Annual precipitation averages 72.5 inches. The timezone is America/Guayaquil.
| Annual Average | 63.5°F |
| 18% above US avg | |
| January Average | 62°F (17°C) |
| July Average | 64°F (18°C) |
| Sunny Days | 348 days/yr |
| Annual Rainfall | 72.5 inches |
| 91% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 144 ft (44 m) |
| Coordinates | -2.9954°N, 79.7915°W |
| Timezone | America/Guayaquil |