Chachoengsao · 🇹🇭 Thailand
Tha Takiap is a small town in Chachoengsao, Thailand with a population of 0. Elevation: 240 ft (73 m). Average temperature: 82°F (28°C).
| Elevation | 240 ft (73 m) |
| Coordinates | 13.4455°, 101.6113° |
| Timezone | Asia/Bangkok |
| Country | 🇹🇭 Thailand |
| State / Province | Chachoengsao |
| Average Temperature | 82°F (28°C) |
| January Average | 77°F (25°C) |
| July Average | 83°F (28°C) |
| Annual Precipitation | 62.9 inches (1,597 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Tha Takiap is a small town in Thailand (Chachoengsao) with a population of 0. The city sits at an elevation of 240 feet (73 meters) above sea level. The average annual temperature is 82°F (28°C). Temperatures range from 77°F in January to 83°F in July. Annual precipitation averages 62.9 inches. The timezone is Asia/Bangkok.
| Annual Average | 81.9°F |
| 52% above US avg | |
| January Average | 77°F (25°C) |
| July Average | 83°F (28°C) |
| Sunny Days | 333 days/yr |
| Annual Rainfall | 62.9 inches |
| 65% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 240 ft (73 m) |
| Coordinates | 13.4455°N, 101.6113°W |
| Timezone | Asia/Bangkok |