Nakhon Phanom · 🇹🇭 Thailand
Tha Uthen is a small town in Nakhon Phanom, Thailand with a population of 0. Elevation: 495 ft (151 m). Average temperature: 79°F (26°C).
| Elevation | 495 ft (151 m) |
| Coordinates | 17.5761°, 104.5991° |
| Timezone | Asia/Bangkok |
| Country | 🇹🇭 Thailand |
| State / Province | Nakhon Phanom |
| Average Temperature | 79°F (26°C) |
| January Average | 69°F (20°C) |
| July Average | 81°F (27°C) |
| Annual Precipitation | 92.9 inches (2,359 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Tha Uthen is a small town in Thailand (Nakhon Phanom) with a population of 0. The city sits at an elevation of 495 feet (151 meters) above sea level. The average annual temperature is 79°F (26°C). Temperatures range from 69°F in January to 81°F in July. Annual precipitation averages 92.9 inches. The timezone is Asia/Bangkok.
| Annual Average | 78.9°F |
| 46% above US avg | |
| January Average | 69°F (20°C) |
| July Average | 81°F (27°C) |
| Sunny Days | 313 days/yr |
| Annual Rainfall | 92.9 inches |
| 144% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 495 ft (151 m) |
| Coordinates | 17.5761°N, 104.5991°W |
| Timezone | Asia/Bangkok |