Shkodër County · 🇦🇱 Albania
Velipojë is a small town in Shkodër County, Albania with a population of 0. Elevation: 3 ft (1 m). Average temperature: 62°F (17°C).
| Elevation | 3 ft (1 m) |
| Coordinates | 41.8783°, 19.4056° |
| Timezone | Europe/Tirane |
| Country | 🇦🇱 Albania |
| State / Province | Shkodër County |
| Average Temperature | 62°F (17°C) |
| January Average | 47°F (8°C) |
| July Average | 82°F (28°C) |
| Annual Precipitation | 81.7 inches (2,074 mm) |
| Annual Snowfall | 0.3 inches (1 cm) |
Velipojë is a small town in Albania (Shkodër County) with a population of 0. The city sits at an elevation of 3 feet (1 meters) above sea level. The average annual temperature is 62°F (17°C). Temperatures range from 47°F in January to 82°F in July. Annual precipitation averages 81.7 inches. The timezone is Europe/Tirane.
| Annual Average | 62.4°F |
| 16% above US avg | |
| January Average | 47°F (8°C) |
| July Average | 82°F (28°C) |
| Sunny Days | 295 days/yr |
| Annual Rainfall | 81.7 inches |
| 115% above US avg | |
| Snowfall | 0.3 inches/yr |
| Elevation | 3 ft (1 m) |
| Coordinates | 41.8783°N, 19.4056°W |
| Timezone | Europe/Tirane |