South Sulawesi · 🇮🇩 Indonesia
Wotu is a small town in South Sulawesi, Indonesia with a population of 0. Elevation: 26 ft (8 m). Average temperature: 78°F (26°C).
| Elevation | 26 ft (8 m) |
| Coordinates | -2.5906°, 120.8040° |
| Timezone | Asia/Makassar |
| Country | 🇮🇩 Indonesia |
| State / Province | South Sulawesi |
| Average Temperature | 78°F (26°C) |
| January Average | 78°F (26°C) |
| July Average | 77°F (25°C) |
| Annual Precipitation | 134.1 inches (3,407 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Wotu is a small town in Indonesia (South Sulawesi) with a population of 0. The city sits at an elevation of 26 feet (8 meters) above sea level. The average annual temperature is 78°F (26°C). Temperatures range from 78°F in January to 77°F in July. Annual precipitation averages 134.1 inches. The timezone is Asia/Makassar.
| Annual Average | 78.0°F |
| 44% above US avg | |
| January Average | 78°F (26°C) |
| July Average | 77°F (25°C) |
| Sunny Days | 339 days/yr |
| Annual Rainfall | 134.1 inches |
| 253% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 26 ft (8 m) |
| Coordinates | -2.5906°N, 120.8040°W |
| Timezone | Asia/Makassar |