Shandong · 🇨🇳 China
Wucheng is a small town in Shandong, China with a population of 0. Elevation: 85 ft (26 m). Average temperature: 59°F (15°C).
| Elevation | 85 ft (26 m) |
| Coordinates | 37.2109°, 116.0876° |
| Timezone | Asia/Shanghai |
| Country | 🇨🇳 China |
| State / Province | Shandong |
| Average Temperature | 59°F (15°C) |
| January Average | 31°F (-1°C) |
| July Average | 85°F (29°C) |
| Annual Precipitation | 23.4 inches (594 mm) |
| Annual Snowfall | 7.0 inches (18 cm) |
Wucheng is a small town in China (Shandong) with a population of 0. The city sits at an elevation of 85 feet (26 meters) above sea level. The average annual temperature is 59°F (15°C). Temperatures range from 31°F in January to 85°F in July. Annual precipitation averages 23.4 inches. The timezone is Asia/Shanghai.
| Annual Average | 58.9°F |
| 9% above US avg | |
| January Average | 31°F (-1°C) |
| July Average | 85°F (29°C) |
| Sunny Days | 298 days/yr |
| Annual Rainfall | 23.4 inches |
| 38% below US avg | |
| Snowfall | 7.0 inches/yr |
| Elevation | 85 ft (26 m) |
| Coordinates | 37.2109°N, 116.0876°W |
| Timezone | Asia/Shanghai |