Phatthalung · 🇹🇭 Thailand
Khuan Khanun is a small town in Phatthalung, Thailand with a population of 0. Elevation: 72 ft (22 m). Average temperature: 80°F (27°C).
| Elevation | 72 ft (22 m) |
| Coordinates | 7.7347°, 100.0093° |
| Timezone | Asia/Bangkok |
| Country | 🇹🇭 Thailand |
| State / Province | Phatthalung |
| Average Temperature | 80°F (27°C) |
| January Average | 76°F (24°C) |
| July Average | 81°F (27°C) |
| Annual Precipitation | 91.4 inches (2,322 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Khuan Khanun is a small town in Thailand (Phatthalung) with a population of 0. The city sits at an elevation of 72 feet (22 meters) above sea level. The average annual temperature is 80°F (27°C). Temperatures range from 76°F in January to 81°F in July. Annual precipitation averages 91.4 inches. The timezone is Asia/Bangkok.
| Annual Average | 79.8°F |
| 48% above US avg | |
| January Average | 76°F (24°C) |
| July Average | 81°F (27°C) |
| Sunny Days | 324 days/yr |
| Annual Rainfall | 91.4 inches |
| 141% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 72 ft (22 m) |
| Coordinates | 7.7347°N, 100.0093°W |
| Timezone | Asia/Bangkok |