Suphan Buri · 🇹🇭 Thailand
Nong Yasai is a small town in Suphan Buri, Thailand with a population of 0. Elevation: 105 ft (32 m). Average temperature: 84°F (29°C).
| Elevation | 105 ft (32 m) |
| Coordinates | 14.7799°, 99.9107° |
| Timezone | Asia/Bangkok |
| Country | 🇹🇭 Thailand |
| State / Province | Suphan Buri |
| Average Temperature | 84°F (29°C) |
| January Average | 76°F (25°C) |
| July Average | 86°F (30°C) |
| Annual Precipitation | 51.4 inches (1,304 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Nong Yasai is a small town in Thailand (Suphan Buri) with a population of 0. The city sits at an elevation of 105 feet (32 meters) above sea level. The average annual temperature is 84°F (29°C). Temperatures range from 76°F in January to 86°F in July. Annual precipitation averages 51.4 inches. The timezone is Asia/Bangkok.
| Annual Average | 83.7°F |
| 55% above US avg | |
| January Average | 76°F (25°C) |
| July Average | 86°F (30°C) |
| Sunny Days | 338 days/yr |
| Annual Rainfall | 51.4 inches |
| 35% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 105 ft (32 m) |
| Coordinates | 14.7799°N, 99.9107°W |
| Timezone | Asia/Bangkok |