Ninh Binh · 🇻🇳 Vietnam
Thanh Lưu is a small town in Ninh Binh, Vietnam with a population of 0. Elevation: 20 ft (6 m). Average temperature: 76°F (25°C).
| Elevation | 20 ft (6 m) |
| Coordinates | 20.4740°, 105.9527° |
| Timezone | Asia/Bangkok |
| Country | 🇻🇳 Vietnam |
| State / Province | Ninh Binh |
| Average Temperature | 76°F (25°C) |
| January Average | 62°F (17°C) |
| July Average | 87°F (30°C) |
| Annual Precipitation | 66.2 inches (1,680 mm) |
| Annual Snowfall | 0.0 inches (0 cm) |
Thanh Lưu is a small town in Vietnam (Ninh Binh) with a population of 0. The city sits at an elevation of 20 feet (6 meters) above sea level. The average annual temperature is 76°F (25°C). Temperatures range from 62°F in January to 87°F in July. Annual precipitation averages 66.2 inches. The timezone is Asia/Bangkok.
| Annual Average | 76.2°F |
| 41% above US avg | |
| January Average | 62°F (17°C) |
| July Average | 87°F (30°C) |
| Sunny Days | 220 days/yr |
| Annual Rainfall | 66.2 inches |
| 74% above US avg | |
| Snowfall | 0.0 inches/yr |
| Elevation | 20 ft (6 m) |
| Coordinates | 20.4740°N, 105.9527°W |
| Timezone | Asia/Bangkok |